Chcesz się z nami skontaktować? Świetnie! Możesz napisać do nas na następujące adresy:

1. Jeżeli jesteś przedstawicielem wytwórni płytowej i chcesz nawiązać z nami współpracę. napisz na adres .img@.img. Jesteśmy otwarci zarówno  na promocję artystów ambitnych, zaczynających swoją karierę, jak i wykonawców bardziej znanych. Oferujemy recenzowanie płyt, przeprowadzanie wywiadów oraz relacjonowanie koncertów.

2. Jeżeli jesteś członkiem lub przedstawicielem zespołu i chciałbyś, aby recenzja Twojego wydawnictwa znalazła się na naszych łamach, napisz do nas na adres .img@.img. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z poniższymi Zasadami współpracy z serwisem Muzyczny Horyzont. Możesz liczyć zarówno na naszą życzliwość, jak i na to, że postaramy się pomóc Ci w promocji i dotarciu do jak największej liczby potencjalnych fanów

3. W każdej innej sprawie pisz do nas na adres .img@.img. Odpowiemy tak szybko i tak szczegółowo, jak to tylko możliwe!

 

Zasady współpracy z serwisem Muzyczny Horyzont

Każdy zespół, który wydał płytę długogrającą lub album EP może zgłosić swoją chęć przekazania wydawnictwa do recenzji. Uwaga: nie recenzujemy materiałów demo oraz singli. Sam proces recenzowania przebiega następująco:

1. Prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia e-mailowo (adresy powyżej) lub pocztą tradycyjną na adres:

Jacek Jarocki
Muzyczny Horyzont
Skr. poczt. 1303
20-014 Lublin 15

Zwracamy uwagę, że recenzje płyt, których dostarczenie nie zostało wcześniej uzgodnione mailowo, mogą ukazać się z opóźnieniem lub mogą być w ogóle nieopublikowane. (Zawsze staramy się jednak, by nawet w tym ostatnim przypadku Artysta uzyskał od nas wiadomość zwrotną).

2. Akceptujemy następujące formy przesyłanych materiałów: płyta CD (sposób preferowany), pliki w formacie kompresji bezstratnej (FLAC), pliki mp3 (w jakości 320 kbps lub zmiennej równoważnej). Akceptowalne, choć niepolecane sposoby odsłuchu to streaming w serwisach Spotify, Jamendo, Soundcloud etc. Nie recenzujemy płyt zamieszczonych w serwisie YouTube. Prosimy, aby pliki były odpowiednio otagowane albo nazwane; w przeciwnym razie prosimy o załączenie osobnej playlisty z tytułami piosenek.

3. Do zgłoszenia prosimy załączyć krótką notkę o zespole, która przybliży go zarówno recenzentowi, jak i słuchaczom, zawierającą skład zespołu, gatunek, który wykonuje grupa oraz historię. Notka ta będzie zamieszczona pod recenzją, stąd bardzo prosimy o przesyłanie tekstów poprawnych pod względem językowym i przedstawiających zespół w jak najbardziej atrakcyjnym świetle. Prócz tego prosimy załączyć linki do strony www, profilów w serwisach muzycznych i społecznościowych czy odnośniki do twórczości, o ile są dostępne.

4. Niezbędne jest również załączenie obrazu okładki w kształcie kwadratu w rozdzielczości co najmniej 300 na 300 pikseli. Obraz nie musi być większy niż 600 na 600 pikseli. Większe okładki będą przycinane. Opcjonalnie można załączyć również teksty (w szczególności jeżeli zespół śpiewa po angielsku).

5. Po otrzymaniu materiałów zajmujemy się recenzją. Zobowiązujemy się, że czas napisania jej wstępnej wersji zajmie mniej niż miesiąc (tj. 30 dni) od czasu otrzymania nagrań. Po tym czasie artysta ma prawo ubiegać się o zwrot nośnika. Jeżeli jednak recenzja zostanie napisa w ciągu tego czasu, nośnik pozostaje w redakcji serwisu, która nie będzie go odsprzedawać, a tym bardziej udostępniać osobom trzecim.

6. Wstępna wersja recenzji zostaje przesłana do zespołu. Zespół ocenia, czy tekst mu się podoba i może na tym etapie: (a) wnieść swoje uwagi, tzn. zasugerować poprawki stylistyczne, skorygować błędy formalne itd.; (b) zrezygnować z opublikowania recenzji; (c) zaakceptować recenzję w obecnym kształcie. Zespół nie może polemizować z postawionymi w tekście zarzutami, ani w jakikolwiek sposób wpływać na ostateczną ocenę. Może natomiast zażyczyć sobie, by tekstu nie zamieszczać w serwisie.

7. Jeżeli zespół wyrazi zgodę na opublikowanie recenzji, ukaże się ona w serwisie nie później niż miesiąc po otrzymaniu wiadomości, o której mowa w punkcie 6. Tekst będzie opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych, co oznacza, że zespół może go dowolnie wykorzystywać, o ile wskaże autora tekstu, nie zmieni recenzji, a sam tekst nie będzie rozpowszechniany w celach komercyjnych.

8. Wraz z publikacją recenzji zamieszczamy stosowny post na naszym profilu na Facebooku. Jeżeli zespół chciałby nawiązać dłuższą współpracę, np. przesyłać nam informacje o koncertach czy kolejnych wydawnictwach, jesteśmy jak najbardziej otwarci.

9. A tak wygląda efekt końcowy, czyli gotowa recenzja!

Zapraszamy do współpracy! Zapewniamy, że jesteśmy wyrozumiali i potrafimy docenić twórczość każdego zespołu. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.