Na Muzyczny Horyzoncie pojawiają się co jakiś cykle, w ramach których zajmujemy się płytami określonego rodzaju. Dzięki nim możesz odkryć zupełnie nową muzykę na podstawie interesującego Cię kryterium. Nasze dotychczasowe cykle to:

Wakacyjny hardcore’owy poniedziałek. Dotychczas przeprowadziliśmy trzy edycje (2013-2015). W ich ramach każdego wakacyjnego poniedziałku, począwszy od 1 lipca aż do 31 sierpnia, publikujemy recenzje płyt wykonawców z gatunku punk rock/melodic hardcore. Jeżeli jesteś fanem zespołów takich jak Bad Religion, Pennywise, NOFX czy No Use for a Name, bez wątpienia znajdziesz tu coś dla siebie. Cykl ten narodził się głównie ze względu na moje zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. W przyszłości planujemy kolejne edycje.

Ścieżki dźwiękowe jesieni. Jak dotąd przeprowadziliśmy dwie edycje (2013 i 2015). W cyklu tym przyglądamy się wyjątkowym ścieżkom dźwiękowym z filmów, ale również gier wideo. Tego rodzaju płyty są mało znane, nie dlatego jednak, że są złe, lecz wyłącznie dlatego, że ich forma wydaje się mało przystępna. Okazuje się jednak, że wiele z najlepszych ścieżek dźwiękowych to wybitne dzieła muzyczne, nawet w oderwaniu od obrazu, któremu towarzyszą.

Archiwa polskiego punk rocka. Do tej pory przeprowadziliśmy jedną edycję (2015). W jej ramach omówiliśmy najważniejsze płyty polskiego punk rocka – muzyki, która swego czasu cieszyła się w Polsce niemałą popularnością. Dla tych, którzy pamiętają koncerty Armii emitowane przez TVP 2 będzie to odrobina nostalgii, dla tych młodszych zaś – lekcja historii.